021-75114

اخبار ، اطلاعیه ها و مقالات


شکستن رکورد مسافت 750 کیلومتری Ampera-e با یکبار شارژ

گروه خبری : خبری و بین المللتاریخ انتشار : 1396/06/21مرجع :


Ampera-e توانست رکورد پیمایش 750 کیلومتری بین گورلیتز تا اخن را با یک بار شارژ به نام خود ثبت کند.
طبق نمایشی که از شبکه VOX به نمایش درآمد کارکنان این رسانه می خواستند بدانند آیا Ampera-e میتواند با یکبار شارژ از شرقی ترین شهر آلمان به غربی ترین شهر آلمان برود برای این منظور گورلیتز تا آخن را انتخاب کردند که مسافتی 750 کیلومتری است. هرچند مطابق NEDC و مستندات خود اوپل Ampera-e می توانست تا 520 کیلومتر رابپیماید و حتی در WLTP تخمین زده می شد که بصورت ترکیبی بتواند 380 کیلومتر را بپیماید.

طبیعتا میزان پیمایش به نحوه ی رانندگی و شرایط محیطی ارتباط مستقیم دارد و این ان چیزی بود که VOX قصد داشت به ان پی ببرد برای همین یک مسیر از گورلیتز تا آخن را انتخاب کرد لذا دو خبرنگار بصورت نوبتی تمام این مسیر را رانندگی کردند و سرانجام پس از 25 ساعت و 30 دقیقه این سفر به اتمام رسید این دونفر مسیر را با سرعت 40 الی 50 کیلومتر بر ساعت طی کرده بودند و درنهایت کیلومتر شمار مسافت 754 کیلومتری را طی کرده بود که فراتر از انتظارات بود , البته Ampera-e میتواند نیروی حاصله از ترمز گیری را استفاده مجدد کند و تبدیل به انرژی الکتریکی کند و از ان برای شارژ باطری ها استفاده کند.

صرفه نظر از ثبت این رکورد عالی , Ampera-e برای 5 سرنشین بالغ فضای کافی دارد که 381 لیتر فضای بار ارائه داده است اما درصورت نیاز با خوابانیدن صندلی های عقب فضای حمل بار شما به 1274 لیتر افزایش می یابد و این فضای فوق العاده بخاطر طراحی ان بوده است که باطری ها در کف خودرو قرار گرفته اند لذا داخل خودرو بسیار جادار طراحی شده است.

Ampera-e با جدیدترین نسل از سیستم اطلاعاتی-سرگرمی عرضه شده است که کاملا با سیستم عامل های اندروید و اپل سازگاری کامل دارد. Ampera-e همچنین از لحاظ قدرت نیز یکی از بهترین ها به شمار می رود که میتواند 204 اسب بخار قدرت و 360 نیوتن متر گشتاور تولید کند ، شتاب 0 تا 100 آن تنها 7.3 ثانیه است که از این لحاظ یک رقیب برای خودروهای اسپورت به شمار می رود.

حداکثر سرعت آن 150 کیلومتر برساعت محدود شده است.