021-75114

اخبار ، اطلاعیه ها و مقالات


اینزیگنیا GSi ماشینی اسپورت برای حرفه ای ها

گروه خبری : خبری و بین المللتاریخ انتشار : 1396/05/21مرجع : مولا


تند و تیز ، دقیق تر و کارآمد تر ، همگی از ویژگی های اوپل اینزیگنیای جدید GSi هستند که یک سدان اسپورت برای طرفداران خودروهای اسپورت هستند تدارک دیده شده است. رانندگی با این خودرو در انواع جاده ها بسیار سرگرم کننده است. GSi دارای یک شاسی داینامیک با گریپ فوق العاده است که با سیستم AWD ( چهارچرخ متحرک ) یک ترکیب عالی را تشکیل داده است که تضمین کننده یک رانندگی لذت بخش است درعین حال بیشترین ملاحظات ایمنی در ان درنظر گرفته شده است.
گیربکس 8 سرعته جدید اتومات GSi و همچنین وجود یک شیفتتر دنده که روی فرمان تعبیه شده است همانند خودروهای مسابقه ای به علاقه مندان به رانندگی هیجانی حس واقعی رانندگی پرشتاب را هدیه می دهد.
GSi اشتراکاتی با اینزیگنیای جدید دارد از جمله ترکیبی از طراحی سبک وزن ، مرکز ثقل پایین و موتور 2.0 لیتری مجهز به توربو شارژر که متعاقبا تمامی این موارد یک بالانس عالی و یک نسبت قدرت به وزن فوق العاده را برای GSi به ارمغان می آورد.
چنین مشخصات فنی منحصربفردی مسلما باید از لحاظ بیرون هم فوق العاده باشد لذا ورودی های هوای کروم در جلوی خودرو و اسپویلرهای عقب بسیار مرتب تدارک دیده شده اند تا تامین کننده نیروی داون فورس روی اکسل عقب باشند، ظاهر GSi دقیقا تامین کننده و نشاندهنده عملکرد بالای خودرو است.
روکش چرم بهمراه صندلی های اسپورت که بصورت خاص برای GSi طراحی شده اند ، فرمان اسپورت با روکش چرم و پدال های آلومینومی همگی زینت بخش داخل خودرو هستند، تیونینگ دقیق GSi طبق سنت گذشته اوپل باعث شده تا از لحاظ کارایی GSi جدید از لحاظ پویایی حتی بهتر از اینزیگنیا گراند اسپورت فعلی باشد.
یک سطح جدید از خصوصیات اسپورت کردن مدرن با یک گریپ عالی توانست در پیست مسابقه ای از نسل گذشته خود یعنی اینزیگنیا OPC رتبه بهتری بدست آورد زیرا GSi حدود 160 کیلوگرم سبک تر است هرچند OPC از موتور 2.8 لیتری V6 توبوشارژر دار بهره می برد.
مزیت های GSi به OPC:
استفاده از ترکیباتی که باعث شده در کل وزن GSi سبک تر باشد بخصوص روی اکسل جلو ، مرکز ثقل پایین تر، هندلینگ آسان تر و بهتر ، قدرت موتور بیشتر روی محدوده rpm گسترده تر، کنترل کشش بهتر که همگی موجب شده تا GSi سریعتر باشد.
مهندسین یک شاسی کاملا جدید برای GSi طراحی کرده اند که در پیست نوربرگرینگ نتیجه بسیار خوبی بدست آورد. فنرهای کاهنده ارتفاع GSi را تا 10 میلی متر کاهش داده اند و کمک فنرهای اسپورت حرکت های جانبی خودرو را به حداقل رسانیده اند. ترمزهای قدرتمند 4 سیلندر Brembo ( با قطر 345 میلی متر ) برای GSi درنظر گرفته شده اند.
GSi به شاسی مکاترونیک FlexRide بصورت استاندارد مجهز شده است که میتواند در کسری از ثاینه با فرمان و کمک فنرها منطبق شود. واحد ECU طوری کالیبره شده تا بتواند نهایت قدرت را از گیربکس 8 سرعته اتومات را انتقال بدهد.
GSi دارای سه مد گیربکس استاندارد ، تور ، اسپورت است ، البته یک مد اختصاصی برای مسابقات درنظر گرفته شده است که از طریق دکمه ESP فعال می شود و با دو بار فشردن ان سیستم کنترل کشش غیر فعال می شود و برای رانندگی حرفه ای در پیست آماده می شود.
شاسی اسپورت و بکارگیری لاستیک های گریپ فوق العاده Michelin Pilot Sport 4 S و رینگ های 20 اینچی همگی موجب شده تا چسبندگی خودرو به جاده بیشتر شود.
اما بیشترین نقش را AWD و ترک وکتوررینگ که بصورت استاندارد گنجانیده شده است بعهده دارند، اما سیستم دوکلاچه برای اکسل عقب درنظر گرفته شده است که میتواند شتاب هریک از چرخ های عقب را بصورت جداگانه درکسری از ثانیه مطابق با نوع و شرایط رانندگی تنظیم کند که درنهایت GSi می تواند از پیچ های بسیار تند با نهایت دقت و ظرافت طی کند.
مشخصات فنی:
GSi دارای یک موتور 4 سیلندر پرقدرت 2.0 لیتری مجهز به توربوشارژر است که در نهایت می تواند kW 190 یا 260 اسب بخار قدرت تولید نماید این موتور دارای گشتاور فوق العاده 400 نیوتن متری است و مصرف سوخت ترکیبی ان 8.6 لیتر در هر 100 کیلومتر است. ضمن اینکه میزان تصاعد گازهای آلاینده ان g/km 197 است . GSi مجهز به یک گیربکس اتومات 8 سرعته است و راننده این آپشن را در اختیار دارد که از یک شیفتتر پدال تعبیه شده روی فرمان برای کنترل دنده ها بهره ببرد.